KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11536571

nr 1153 6571

Erkki Kosonen

(1902-1966), Finland

Oljemålning, Stilleben med and, signerad och daterad 1960. 51x68 cm

Erkki Kosonen, finländsk bildkonstnär född 1902, död 1966.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 18 december 2017
kl 19:06:24

18/12 18:52:42 1      Vinnande bud

Erkki Kosonen

Läs mer om Erkki Kosonen